Rīga, Skola iela 21 - 511

Kas ir Reiki enerģija?

reikigaismasskola

Kas ir Reiki enerģija?

Vārda Reiki nozīme tulkojumā no japāņu valodas ir universālā dzīvības enerģija. Visā cilvēces pastāvēšanas laikā ir eksistējuši daudzi ārstniecības veidi, kuru pamatā ir universālās dzīvības enerģijas atklāšana un nodošana tālāk. Enerģijas, kura rada un uztur visu dzīvo Visumā. Tādas zināšanas nāk no Indijas, dažadās formās tās eksistē Japānā,  Ķīnā, Ēģiptē, Grieķijā un citās zemēs. Tādā veidā daudzas tautas, kultūras un reliģijas pazina šo spirdzinošo dzīvības enerģiju, spēku, kas plūst caur visu dzīvo, kaut gan šīs enerģijas pielietošanas pamata noteikumi bieži vien bija krasi atšķirīgi. Kas tad īsti ir universālā dzīvības enerģija? Tā ir milzīga vitālā aktivitāte, dievišķā Dzīvības vibrācija, kas caurvij Visumu.

Reiki – tā ir no jauna atklāta un atdzimusi sena ārstniecības māksla, kuras saknes meklējamas tālā senatnē, un kuras pamata metode ir enerģijas nodošana caur rokām. Ar roku pieskārienu ārstēja Jēzus Kristus savas zemes dzīves periodā, kā arī Buda un citi pagātnes Apgaismotie. Daudz piemēru izdziedināšanai ar Reiki palīdzību zināmi arī mūsdienās. Mūs aptverošais Visums ir piepildīts ar šo bezgalīgo, dziedinošo enerģiju. Varenā, koncentrētā formā tā plūst caur  tā rokām, kurš nodod tālāk Reiki enerģiju un, vajadzības gadījumā, iet cauri dažādiem materiāliem: apsējiem, drēbēm, ģipša apsienamiem u.c. Nododamās enerģijas spēks ir orientēts uz saņēmēja vajadzību. Reiki nav pretrunā ar tradicionālo medicīnu, gluži otrādi – atbalsta un bagātina dažādus terapijas veidus, ārstniecisko masāžu u.c. Reiki kā vienota metode kompleksi darbojas ķermeniskā, garīgā un dvēseliskā līmenī. Turklāt, plūstot caur cilvēku, veicina pašizdziedināšanos, likvidē blokādes, attīra no kaitīgām vielām, atjauno harmoniju un veicina garīgo izaugsmi. Reiki apņem visus eksistences līmeņus un tiecas ievest līdzsvarā būtni kā vienotu veselumu ar visiem tās aspektiem. Tādā veidā Reiki ir atveseļošanās metode plašā nozīmē.

Reiki nav nekā kopīga ar okultismu, hipnozi vai jebkuru citu psihotehniku, tā nav neviena no spiritisma, garu vai dēmonu izsaukšanas formām. Reiki ir tīra kosmiskās universālās enerģijas izmantošana neitrālā, bet koncentrētā veidā.

Reiki ir ĪPAŠA , konkrēta Ki dzīvinoša vibrācija, kurai eksistē daudz veidu. Reiki – tā ir Visuma Garīgās enerģijas vibrācija. Tādēļ Reiki enerģiju cilvēki vienmēr izjūt kā Miera un Mīlestības plūsmu, kas piepilda cilvēka ķermeni un Dvēseli.

Kad dzīvības enerģija pareizi piepilda visas cilvēka iekšējā “Es” sfēras, tas ir pilns laimes un entuziasma, veselības, cerību un  plānu. Viņš pārvar visas grūtības un ir gatavs pieņemt katru likteņa izaicinājumu. Tas drosmīgi stājas pretī jebkurām problēmām, jo ir pārliecināts, ka viņam pietiks spēka tās pārvarēt. Nav iespējams uzvarēt cilvēku, kas pilns dzīvības enerģijas. 

Cilvēka veselība, spēks, dzīvotspēja un pacietība ir tieši atkarīga no viņa dzīvības enerģijas. Tā dod viņam to spēku rezervi, kas piepilda dzīvi ar panākumiem un pievilcību. Sievietes pievilcība, valdzinājums un spirgtums, tāpat kā vīrieša prāts un apņēmība ir tieši saistīti ar dzīvības spēku.

Dzīvības enerģija un fiziskā veselība iekšēji ir savstarpēji atkarīgas. Cilvēka ķermenis savā ziņā ir bioloģiska mašīna. Dzīvības enerģija ir tās virzītājspēks. Savukārt spēja uzņemt šo enerģiju ir atkarīga  no cilvēka organisma funkcionālo sistēmu pareizas darbības. Asinis no plaušām un sirds caur plašu cirkulācijas sistēmu nonāk katrā ķermeņa šūnā un piepilda to ar atbilstoša veida dzīvības enerģiju. Ja kāds orgāns slikti darbojas, asinis nesaturēs dzīvības enerģijas asimilēšanai nepieciešamos elementus. Jūsu kuņģim ir labi jāpārstrādā barība, tā kā gremošanas process – ne tikai ķīmisks, bet arī enerģētisks, tas nodrošina dažādu dzīvības spēka veidu transformāciju. Liesai, aknām un visiem asinsrades orgāniem ir jādarbojas harmoniski. Ja jūs, no rīta pamostoties, jūtat apātiju un sagurumu, ja ir sajūta, ka gadi velkas un nākotne šķiet bezcerīga un jūs jūtaties nelaimīgi – tātad kaut kas neharmonisks notiek jūsu enerģētiskajā sistēmā. Tai ir nepieciešama palīdzība. Un šo palīdzību ir jāsaņem. Ja cilvēks ir vienots ar Visuma enerģētiskajām plūsmām, viņa ar universālo dzīvības enerģiju piepildītā enerģētiskā sistēma atmodina cilvēka personīgo spēku un dara to arvien varenāku.

Kā tad notiek dziedināšanas seanss ar Reiki metodi? Atveseļošanās seansa laikā dziednieka rokas ir mierīgi novietotas uz pacienta ķermeņa. Drīzumā sāk veidoties plūsmas sajūta, siltums, kas reizēm mēdz pastiprināties, dažos gadījumos var just arī vēsumu vai aukstumu. Gan vienu, gan otru bieži vien pacients jūt tikpat skaidri kā dziednieks. Reizēm pacienta apziņā atgriežas neseni pārdzīvojumi. Emocijas atbrīvojas, līst asaras vai arī dzirdami smiekli. Iespējami spilgti, tēlaini iespaidi, kam dažos gadījumos ir pareģojoša nozīme.

Ārstniecības kursa laikā atslābinās iekšējas blokādes, kas kavēja cilvēka pilnvērtīgu attīstību. Kaut arī Reiki dziedināšanā ar pieskārienu metodi ir iesaistīts cilvēka materiālais ķermenis, darbība neaprobežojas tikai ar fizisko līmeni. Tā iekļūst visās cilvēka ķermeniski – garīgās vienotības jomās. Ar pārliecību var teikt, ka Reiki vienmēr pilnvērtīgi iedarbojas uz visu organismu. Ķermeniska slimība vai vājums vienmēr ir nepietiekamas harmonijas fiziskā izpausme, signāls, ka esam izgājuši no iekšējās vienotības ar dzīvi. Tas, ko mēs pazīstam kā slimību, ir tikai ļoti dziļi paslēptas iekšējas pretrunas pēdējā stadija. 

Reiki pietuvina mūs tai sākotnējai harmonijai, kas piemīt katram cilvēkam kopš dzimšanas brīža. Papildus dzīvinošās, garīgās Reiki enerģijas iegūšana ved cilvēku uz patiesi pilnvērtīgu (pilnīgu) izdziedināšanu vārda plašākajā nozīmē. 

Lai izdziedinātu ar Reiki palīdzību, ne vienmēr ir nepieciešams noteikt diagnozi, kas pasargā mūs no iespējamām kļūdām. Pēc dziedināšanas pacientiem uzlabojas noskaņojums, darba spējas, kas, acīmredzot, ir ārkārtīgi svarīgi kompleksā izdziedināšanas procesā. Gadās, ka kāds slimības simptoms izzūd pilnīgi negaidīti, kad mēs tam neticam un pilnīgi noteikti ar to nerēķinamies. Jāpiebilst, ka Reiki nekad nevar kaitēt, tā kā nav nekādu kontrindikāciju vai pārdozēšanas iespēju attiecībā uz Reiki terapijas ilgumu un seansu biežumu.

Kādi argumenti liecina par labu lēmumam uzsākt Reiki apmācību:

Reiki ne tikai vienkārši dziedina fizisko ķermeni. Šī enerģija tieši iedarbojas uz slimības pirmsākumu, vienlaikus likvidējot slimības izraisītās negatīvās sekas

Reiki veiksmīgi var savienot ar citām dziedniecības vai tradicionālās ārstēšanas metodēm

Reiki nav pretrunā ar mūsdienu ticībām un jebkurš cilvēks var brīvi turpināt sekot izvēlētajai garīgajai mācībai

Reiki nav vienkārši fiziskā ķermeņa izdziedināšanas metode, bet gan īpaša sistēma, kas stimulē cilvēka garīgo atdzimšanu

Reiki veicina cilvēka dabisku atbrīvošanos no kaitīgiem ieradumiem, tādiem kā tabaka, alkohols, narkotikas, smags raksturs

Reiki enerģijas iedarbojas uz cilvēka emocijām, piepildot viņa dvēseli ar mīlestību un līdzjūtību pret tuvāko. Pielietojot Reiki, cilvēks pakāpeniski atbrīvojas no tādām negatīvām emocijām kā dusmas un aizkaitināmība, un viņa dvēselē veidojas dabiska un veselīga miera stāvoklis

Reiki – tā ir saprātīga enerģija, kas koncentrējas vislielākā disbalansa vietās, atbrīvojot šo vietu no tur uzkrātās slimās un izkropļotās enerģijas

Reiki ir lielisks līdzeklis ķermeņa izdziedināšanai un labvēlīgāku dzīves apstākļu radīšanai;

Reiki dziedināšanas metodi var pielietot, palīdzot dzīvniekiem, augiem, bērniem, vispār visai dzīvai radībai, jo pilnīgi visam pasaulē ir nepieciešama dzīvības enerģija

Reiki noņem negatīvo sasprindzinājumu, palīdz atbrīvoties no bailēm un neitralizē negatīvu emociju ietekmi, tai skaitā arī no citiem cilvēkiem nākušu

Reiki – tā ir augstākā dievišķās, garīgās, dziedinošās enerģijas forma. Tajā nav nekā, kas varētu kaitēt cilvēkam. Par to jebkurš cilvēks pārliecinās uzreiz, tūlīt pēc pirmās saskaršanās ar šo brīnišķīgo enerģiju

Lai Reiki sistēma darbotos un palīdzētu pārvarēt grūtības, nebūt nav nepieciešams tai ticēt. Reiki nav reliģija, tā darbojas neatkarīgi no tā vai jūs tai ticat, vai nē. Pat ja jūs skeptiski vai neticīgi attiecaties pret Reiki, jūs tik un tā varat paļauties uz pozitīvu rezultātu

Pēc apmācības Reiki enerģija ir jums pieejama 24 stundas diennaktī. Tā nekur nepazūd un vienmēr atrodas jūsu rokās. Tagad jūsu personīgais ārsts – jūsu pašu rokas!

Noslēgumā vēlreiz jāmin, ka Reiki enerģija funkcionēs un palīdzēs arī bez ticības tās spēkam un iespējām. Tādēļ, ja jūs esat izsķīrušies par atveseļošanos ar Reiki palīdzību, bet neesat līdz galam pārliecināti par šīs metodes efektivitāti, ieņemiet pēc iespējas neitrālu pozīciju. Izrādiet nedaudz vienkāršas ziņkārības un pavērojiet, kas ar jums tālāk notiks.

Pat, ja pret atveseļošanos ar Reiki jūs attiecaties skeptiski, Reiki tik un tā sniegs savu pozitīvo iedarbību. Savukārt, ja būsiet atvērti un bez aizspriedumiem, Reiki darbība izpaudīsies daudz pilnīgāk. Katrs, pateicoties savam pozitīvajam noskaņojumam, var kļūt pats sev par palīgu un pastiprināt efektu.

Reiki – tā ir dabiska atveseļošanās metode, kura palīdz saviem spēkiem sasniegt harmoniju un laimi. Ja jūs nespējat apzināti peldēt šajā virzienā, tad ļaujiet, lai jūs vienkārši nes straume. Atvērtība ir galvenais priekšnoteikums labāko panākumu gūšanai. Lai izmantotu Reiki, nav obligāti tam jātic, tāpat kā nav vajadzības ticēt Dzīvei, lai tajā piedzimtu. Tomēr, lai iepazītu šo brīnišķīgo enerģiju, ar teoriju vien nepietiek, jūs varat kaut reizi paši to pamēģināt.