Rīga, Skola iela 21 - 511

HIV / AIDS pamatārstēšanas pastiprināšana slimnīcās ar Reiki apmācības un dziedniecības palīdzību

reikigaismasskola

Pirmsvēsture

Sākot ar laiku, kad tika ieviestas augstas aktivitātes antiretrovīrusu terapijai HAART 1996.gadā, mirstības līmenis no AIDS, ASV un Eiropā ir samazinājies par vairāk nekā 50%. Dzīves kvalitāte un ražošanas līmenis, cilvēkiem dzīvojošiem ar AIDS/HIV(PLWA), ir zināmā mērā uzlabojies.

Taču HAART režīmi ir sarežģīti un stingri jāievēro, lai tie būtu efektīvi. PLWA pacientiem ir daudzkārt biežākas psihiatriskās un psiholoģiskās problēmas, toksikomānija, sociāla atbalsta pārtraukumi, kas apgrūtina visu prasību izpildi programmā HAART. Izejot no tā PLWA pacientiem bez zāļu preperātiem, izdziedināšanai, bieži nepieciešama vispusīga pieeja aprūpei.

Šīs slimibas vēstures apraksts ir par PLWA pacientu, kurš atrodoties slimnīcā, veiksmīgi izmantoja tur piedāvātās ārstēšanās iespējas un Reiki apmācību, kā daļu kompleksās pieejas, attiecībā uz depresiju, nemieru un toksikomāniju, lai uzturētu HAART un atgrieztos darbā.

Slimības vēsture

1998.gada janvārī, sešdesmit divus gadus vecais cilvēks atbrauca, lai uzsāktu lielo multidisciplināro HIV programmu un saņemtu pamata medicīnisko palīdzību. Viņam bija diagnosticēts HIV 1985. gadā, 1996.-1997.g. HAART izmantoja neregulāri. Uz 1998.gada janvāri, viņš HAART  neizmantoja 7 mēnešus, viņam diagnosticēja AIDS, pamatojoties uz aprēķiniem viņa CD4 bija 170 (normāli 800-1200, zemāk par 200, atbilst AIDS kritērijiem). Vīrusa slodze viņa asinīs bija 504,000. Viņš sūdzējās par nogurumu, ķermeņa sāpēm un psoriāzi.

Līdz viņš nokļuva HIV ārstniecības centrā, viņš saskāras ar zināmām psiholoģiskām problēmām. Viņš cīnījās ar toksikomāniju visu savu pieaugušā cilvēka dzīvi. Pēc tam, kad viņa mīļotā 17 gadu vecumā nomira no AIDS 1995.g., viņa kokaīna lietošana kļuva ikdienišķa, kas noveda pie pieraduma, lietot aptuveni 2 gramus dienā. Tas ierobežoja viņa profesionālo darbību un gandarījumu par personiskām attiecībām. Viņa ārstējošais ārsts nosūtīja viņu pie psihiatra, kurš diagnosticēja – dziļu depresiju un atkarību no kokaīna.

1998.g. janvārī viņa finansiālie resursi bija izsmelti un tas draudēja ar dzīvokļa zaudēšanu. Ar sociālās darba nodaļas palīdzību, viņu pierakstīja sociālās palīdzības pogrammā. Viņš tika nosūtīts uz ambulatoro medikamentozo ārstēšanu.

Pēc veiksmīgas 3 mēnešu ārstēšanas programmas, viņš uzsāka iknedēļas psihoterapijas seansus, kuru laikā viņam radās interese par patiesu izdziedināšanos, par dzīvi un garīgumu. Pakāpeniski viņš samazināja psihotropo ārstēšanu. Viņa psihoterpeits nosūtija viņu uz slimnīcā esošo, Reiki programmas apmācības grupu, kuru viņš sāka ar pirmo līmeni. Viņš sāka iziet katru nedēļu vienas stundas Reiki ārstniecības kursu pie brīvprātigajiem klīnikā, un paziņoja par vienas stundas pašārstēšanās seansiem mājās. Viņš teica savam ārstējošam ārstam un psihoterapeitam, ka Reiki ārstēšanā  ir atradis vienreizēju atslābināšanos un patīkamas izjūtas, tieši tas ir palīdzējis uzturēt formu un strādāt, cīnoties ar depresiju.

Viņa ārsts nozīmēja viņam HAART, 1998.gada maijā, divus mēnešus pēc viņa Reiki iniciācijas. Šoreiz pacients varēja precīzi sekot HAART programmai un citām profilaktiskajām zālēm. Viņš arī pastāstīja, ka labprāt turpina Reiki pašārstēšanos. Viņa rādījumi CD4 palielinājušies līdz 340, bet viņa vīrusa slodze samazinājusies līdz 4000. Tie bija rādījumi no viņa jaunās medicīniskās izmeklēšanas, sakarā ar ārstēšanos no hroniskās infekcijas aizdegunē.

Viņš turpina ziņot par pozitīvām garastāvokļa izmaiņām un enerģijas līmeņa paaugstnāšānos. Viņa psoriāze ir atkāpusies. Viņš pārtrauca psihoterapiju 2000.gada jūlijā un ziņo par atturēšanos no kokaīna lietošanas.

Viņš ir nesen uzsācis, daļu no sava laika veltīt darbam ar REIKI, piedāvājot rīkot seansus vietējās organizācijas apvienībai, strādājošai ar PLWA.

Apspriede

Šī slimības vēsture apraksta to, kā var apvienot REIKI mācību un Reiki ārstēšanu multidisciplinārā programmā, plānošanas kārtībā, piedāvājumam slimnīcā, ārstējot HIV.

Šī pacienta spējas ļāva viņam  veiksmīgi risināt viņa psihiatriskās un psiholoģiskās problēmas, ļāva viņam veiksmīgi izmantot programmu HAART un attīstīt sociālās un finansiālās  palīdzības sistēmu.

Daudzi faktori, bez REIKI, palīdzēja veiksmīgai šī pacienta ārstēšanai. Piemēram, psihoterapija, ļaunprātības ārstēšana, HAART, sociālā darba pakalpojumi.

Neiespējami, ar medicīnisku precizitāti, aprakstīt tiešu REIKI palīdzību, tā kā pacients izmanto sarežģītu kombināciju HAART un citas profilaktiskās zāles.

Tomēr gan pacienta ārsts, gan bijušais psihoterapeits vairākkārt fiksējuši slimības vēsturē, neapgāžamu ticību pacientam, ka pašārstēšanās ar REIKI – vienīgais, pats lielākais faktors – palīdzība izmaiņām uzvedībā, dzīves veida pārmaiņām.

Lai gan CD4 daudzums un vīrusu slodze uzlabojās, taču tā vēl paliek. Taču pacients it kā atplaukst saskaņā ar dzīves kvalitāti un viņa dzīves ražīguma novērtējumu. 

Šis gadījums demonstrē potenciālo REIKI inegrācijas vērtību parastā medicīniskā praksē un nepieciešamību tālākai izpētei šajā jomā.

Pamela Mailza (ASV, Ņujorka).

Reiki Meistars - Usui Siki Rioko:

Integrālais kosultants Veselības aizsardzībā, direktors- dibinātājs,

Komplementāras virzības ārstēšanas metožu Institūtā Ņujorka.

Roberts Šmehrs CSW – nodaļas direktors Komplementārajā terapijā HIV centrā, Ruzvelta Svētā Luka slimnīcā, Ņujorka.

Šmehra k-gs – psihoterapeits privātpraksē, ieguvis REIKI 2.līmeni